Pomáháme ve světě

Příběhy z cest

Vím že nespasím svět a nemůžu pomoci všem, kteří pomoc potřebují, ale i tak to mám odmalička v sobě – že se má pomáhat. Byla jsem tak vychovaná, ale hlavně to tak cítím a někdy beru jako svou povinnost. 

Ať už nás naše cestovatelské sny zavedou kamkoliv, jsou země, kde nemají tolik štěstí, a kde žijí děti, které by rády chodili do školy, rády by vlastnili boty, či školní tašku, pero a sešit, do kterého by mohli psát. Věřte mi, že jsme jich na našich cestách potkali tolik… Když cestujeme do Afrických a Asijských zemí, do Nepálu apod., vždy vozíme školní pomůcky, propisky, tužky, pastelky a sešity. Pro malé děti vozíme hračky, knížky, oblečení. Rodičům dáváme léky a v případě potřeby peníze na lékaře nebo školné pro děti.

Ač je to jen kapka v moři, tak nás vždy hřeje a těší, že některému z dětí můžeme udělat radost. Moc bych vám to přála, vidět ty rozzářené dětské oči… O konkrétních sbírkách pro danou věc – zemi apod., vás budu informovat zde na stránkách a předem všem kteří mají srdce na správném místě.

Děkuji… vaše Ilča

Chcete také podpořit, tam kde je to třeba?

Finanční či materiální pomoc můžeme směřovat do zemí:

Nepál, Tanzánie, Zanzibar, Rwanda, Uganda, Keňa

proto by bylo dobré aby, pokud někdo bude chtít poslat jakoukoliv částku na pomoc dětem, která půjde do škol nebo sirotčinců, napsal jako heslo do zprávy pro příjemce zemi, do které chce peníze poslat a může napsat jestli je to na koupi školních a jiných pomůcek, nebo jako školné pro děti (tam je potřeba na zaplacení školného na jeden rok a jídla pro děti 2xdenně částka za celý rok 3tis – 5tis CZK)

Číslo účtu, kam můžou dobrovolníci posílat peníze na školní pomůcky pro děti, či na jiné potřebné věci je:

0739497043 / 0800

do zprávy pro příjemce: název země a záměr (na školní či jiné pomůcky)

Dále již pracuji na tom, že v budoucnu budeme dělat adopce dětí na dálku z afrických zemí (hlavně sirotků nebo dětí, co mají jen jednoho rodiče, apod.), takže pokud by někdo chtěl nějakému dítku pomoci, už se na mě může obracet a já mu k tomu povím více. Také budeme dělat sbírku na stavbu školy a školky, takže budeme hledat sponzory, apod.

 

Uganda

Země ve východní africe, hraničící s Keňou na východu a Súdánem na severu, Demokratickou republikou Kongo na západě, Rwandou na jihozápadě a Tanzanií na jihu. Patří mezi nejhustěji zalidněné země v Africe a počet obyvatel stále roste. Název země je odvozen z názvu tradičního království Bugunda, jehož součástí je jižní část země včetně hlavního města Kampaly. Nacházejí se zde také velmi známé Viktoriiny vodopády…

Nepál

Oficiálně se země jsmenuje Federativní demokratická republika Nepál a nachází se v jižní Asii jako součást Himalájí. Na severu hraničí s Čínou a zbytek hranic má s Indií. Hlavním a nějvětším městem je Káthmándú a nejvyšší horou je Mount Everest, nejvyšší hora světa. Úředním jazykem je nepálština a nábožensky převažuje Hiduismus. 28.5.2008 byla země prohlášena federativní republikou, kterou některé světové státy dosud neuznali…

Máte jakékoli otázky k pomoci v těchto či jiných zemích? Napište mi

Souhlas se zpracováním osobních údajů. Vaše údaje ochráníme.

2 + 14 =