Pomáháme v Nepálu

Když padlo rozhodnutí, že poletíme do Nepálu, krátce po ničivém zemětřesení, jednu z prvních věcí, které jsem udělala byla to, že jsem v rodině a mezi přáteli udělala sbírku finanční i materiální, kde jsem vybrala 8.000,-Kč a srovnala částku na rovných 10.000,-Kč.

Po zeměrřesení jsme do Himalájí nesli potřebné věci do zbořených škol a dávali peníze rodinám které to nutně potřebovali….

Dále se vybrali školní pomůcky, hračky pro děti  apod. Vezli jsme větší množství základních léků a přispěli na místě dalšími penězi. Původně jsem měla v plánu vše přerozdělit do sirotčinců v Káthmándu, ale vše bylo jinak a peníze a veškerá pomoc šla tam, kam bylo nejvíce potřeba, ale o tom se dozvíte v jednom z mých článků o Nepálu.

Ať už nás naše cestovatelské sny zavedou kamkoliv, jsou země, kde nemají tolik štěstí, a kde žijí děti, které by rády chodili do školy, rády by vlastnili boty, či školní tašku, pero a sešit, do kterého by mohli psát. Věřte mi, že jsme jich na našich cestách potkali tolik… Když cestujeme do Afrických a Asijských zemí, do Nepálu apod., vždy vozíme školní pomůcky, propisky, tužky, pastelky a sešity. Pro malé děti vozíme hračky, knížky, oblečení. Rodičům dáváme léky a v případě potřeby peníze na lékaře nebo školné pro děti.

Ač je to jen kapka v moři, tak nás vždy hřeje a těší, že některému z dětí můžeme udělat radost. Moc bych vám to přála, vidět ty rozzářené dětské oči… O konkrétních sbírkách pro danou věc – zemi apod., vás budu informovat zde na stránkách a předem všem kteří mají srdce na správném místě.

Děkuji… vaše Ilča

Chcete také podpořit, tam kde je to třeba?

Finanční či materiální pomoc můžeme směřovat do zemí:

 

Nepál, Tanzánie, Zanzibar, Rwanda, Uganda, Keňa

 

proto by bylo dobré aby, pokud někdo bude chtít poslat jakoukoliv částku na pomoc dětem, která půjde do škol nebo sirotčinců, napsal jako heslo do zprávy pro příjemce zemi, do které chce peníze poslat a může napsat jestli je to na koupi školních a jiných pomůcek, nebo jako školné pro děti (tam je potřeba na zaplacení školného na jeden rok a jídla pro děti 2xdenně částka za celý rok 3tis – 5tis CZK)

 

Číslo účtu, kam můžou dobrovolníci posílat peníze na školní pomůcky pro děti, či na jiné potřebné věci je:

 

0739497043 / 0800

 

do zprávy pro příjemce: název země a záměr (na školní či jiné pomůcky)

 

Dále již pracuji na tom, že v budoucnu budeme dělat adopce dětí na dálku z afrických zemí (hlavně sirotků nebo dětí, co mají jen jednoho rodiče, apod.), takže pokud by někdo chtěl nějakému dítku pomoci, už se na mě může obracet a já mu k tomu povím více. Také budeme dělat sbírku na stavbu školy a školky, takže budeme hledat sponzory, apod.