Vítejte v nádherné zemi plné deštných a mlhových pralesů, přírodních rezervací, magických sopek, exotických zvířat a rostlin, bílých písčitých pláží, které lemují břehy Karibiku a Tichého oceánu. Biodiverzita zdejší fauny a flóry je jedna z největších na světě – žije tu přes 900 druhů ptáků a tisíce dalších živočichů.
Naše cesta začala v San José, kde jsme strávili pouze jednu noc a hned druhý den po snídani vyrazili v půjčeném autě vstříc vstříc dobrodružství. Pokud nejste plážový povaleči a chcete Kostariku opravdu poznat a procestovat, tak se bez půjčeného auta sotva obejdete. Pozor ale! Půjčte si auto s náhonem na všechna 4 kola! Naše první zastávka a cesta vedla k jednomu z největších aktivních vulkánů na světě – sopce Poás. Stoupali jsme úzkou cestou nahoru a kolem nás rostla jen tropická vegetace. Když jsme došli k vyhlídkové plošině, byli jsme konsternováni překrásnou podívanou na tři krátery, kterým vévodí prostřední a největší z nich a na jehož dně probublává horká voda, která mění barvy a říká se mu chameleonské jezero.
Aktivní a nebezpečný je však nejmenší kráter z kterého proudí zápach sirovodíku, který je jedovatý a za chvilku nás rozkašlal. Maximální doba, kdy se můžete kochat nádhernou podívanou je 20 minut. My jsme vydrželi asi 15 minut, sešli dolů a zamířili k provincii Guanacaste u pobřeží Tichého oceánu, kde jsme měli půjčený dům na celou dobu našeho pobytu. Měli jsem před sebou cestu dlouhou cca 5 hodin – tedy podle navigace…
Když letíte na dovolenou v období dešťů, má to své výhody i nevýhody. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že spíše výhody. Skoro žádní turisté, prázdné pláže, levnější ubytování i jídlo v restauracích.