Jak se staví sen v ráji

Ostrov koření - Zanzibar

Chcete více informací ? Napište mi

Souhlas se zpracováním osobních údajů. Vaše údaje ochráníme.

11 + 4 =

Díl 1. – Jak to všechno započalo

Začátek našeho příběhu vznikl asi už před třemi lety, kdy nás naprosto okouzlil ostrov Zanzibar… Nebudu vám tu zdlouhavě vypisovat, jak jsme si adoptovali „našeho“ přítele a jak přiletěl k nám do Čech na několik měsíců a byl, je, a stále bude součástí naší rodiny, ani nad prvotními úvahami o tom, že si tu jednou koupíme pozemek a budeme se sem vracet.

Trochu jsme se zalekli spousty problémů a ten sen vzdali, ale nějak se nám stále vracel a vracel, až jsme zabojovali a šli do toho a pozemek na krásném ostrově už máme koupený a začínáme od začátku. Chtěli bychom postavit domečky v africkém stylu, žádný luxusní hotel, ale stylové s místní přírodou ladící a postavené z místního materiálu.

Proto jsem tuto stránku založila pro naše sledující… Budu vás tu postupně seznamovat s tím, jak pokračujeme se stavbou. V této zemi není nic jednoduché, držte nám proto palce a doufáme, že vše bude pokračovat bez větších problémů a brzy vám budeme moci nabídnout kousek ráje. Všem, kteří nám od začátku fandí, moc děkujeme za přízeň.

Hakuna matata…

Díl 2. – Začínáme studnou a už se kope

Až přiletíte k „nám“ na Zanzibar, tak se o vás postará úžasný a milý Shaibu (Šajbu), s kterým se domluvíte nejenom anglicky, ale také trochu česky. V českém jazyce se bude určitě zdokonalovat a má v plánu mluvit plynně česky… Zařídí vám vše, co si budete přát – výlety na koření, na safari, na delfíny, na rybolov apod… Bude vám připravovat dobré snídaně, které se skládají hlavně z čerstvého místního ovoce, nebo pokud si budete přát, tak vám připraví k večeři čerstvé ryby a jiné mořské plody na grilu. A neznám nikoho, kdo by si ho neoblíbil – je to prostě zlatíčko a máme ho všichni moc rádi:)

Díl 3. Vstupní brána

Tak pokračujeme čištěním pozemku a kácením náletových stromků… Necháváme pouze palmy a mangrovy. Trochu nám při úplňku přišlo moře a je též období dešťů… Zároveň už máme hotový plánek ke stavebnímu povolení – hurá!

A pokračujeme dále, začala se stavět brána. Teď se udělala drenáž podél pozemku, aby se na pozemek nedostala voda a začne se stavět vodárenská věž a dvě samostatně stojící wc. Díky Shaibu…

Brána je i přes nepřízeň počasí hotová a nyní se bude pokračovat se bude stavbou vodárenské věže a hlavní budovy…

.

4.díl – připravujeme